תפריט צרו קשר

השאירי פרטים

כאבי בטן בגיל המעבר

אחד מתסמיני גיל המעבר שממנו אתן עשויות לסבול הוא כאבי בטן. ישנן סיבות שונות אשר יכולות לגרום לכאבי בטן, חלקן בכלל לא קשורות לגיל המעבר; כמו למשל מחלות ויראליות והרעלות קיבה. אך כאבים אחרים בבטן בהחלט יכולים להיות תוצאה ישירה של השינויים ההורמונליים שגופכן עובר. בכל מקרה תמיד חשוב להיבדק על ידי רופא על מנת לקבל הבחנה מקצועית אשר תזהה את הסיבה.

באופן כללי אי נוחות במערכת העיכול, הכוללת גזים וכאבי בטן הם חלק מהתופעות של גיל המעבר והם מופיעים בשכיחות גבוהה. אך כמובן שישנם גם מקרים מורכבים יותר.

אחת הסיבות לכאבים יכולה להיות אנדומטריוזיס. נשים אשר סבלו מבעיה זו בעבר אמורות להפסיק לסבול מכאבים לאחר הפסקת הווסת, אך במידה והן מקבלות טיפול הורמונלי (אסטרוגן), הכאבים עשויים להחריף. דברים דומים ניתן להגיד על מיומות (שרירנים), הם עשויים לגדול עם הופעת תסמיני גיל המעבר, אך עם הירידה בכמות האסטרוגן השרירנים מתחילים בתהליך התכווצות והתסמינים משתפרים, אך כאשר ניתן טיפול הורמונלי הכאבים עשויים להימשך.

לאחר גיל המעבר עולה הסיכון לסרטן שחלות ורחם, ואלו עשויים להיות הגורמים לכאבי בטן, אך הם ילוו בתסמינים נוספים כמו ירידה פתאומית במשקל, דימום וגינאלי, עייפות ונפיחות בבטן.

למעלה