תפריט צרו קשר

השאירי פרטים

גיל המעבר - טיפול טבעי

למרות שגיל המעבר הוא תופעה טבעית ולא מחלה, איננו יכולות להתעלם מהתסמינים אשר במקרים מסוימים פוגעים בנו בצורה קשה. לכן אנו מחפשות אחר טיפולים אשר יקלו עלינו ויסייעו לנו להתמודד עם התסמינים.

אנו יודעות כי הרפואה מציעה לנו טיפולים הורמונליים, אך זוהי אינה האפשרות האופטימלית וגם הרופאים אומרים זאת. לשימוש בהורמונים ישנם תופעות לוואי וצדדים שליליים, כולל סיכון להתפתחות מחלות סרטניות. טיפול הורמונלי חייב לקח בחשבון את התועלות, אך את הנזק והסיכונים.

מסיבה זו נשים רבות מעדיפות למצות את אפשרויות הטיפול הטבעי אשר יכולות להביא מזור במקרים רבים. מלבד ההצלחה, לשיטות הטיפול הטבעי יש שני יתרונות מרכזיים - היתרון הראשון הוא שאין להן תופעות לוואי. והיתרון השני הוא שאין סתירה בינם לבין טיפולים אחרים. מי שרוצה להיעזר בהם בתור טיפול תומך לצד טיפולים הורמונליים יכולה לעשות זאת.

מה הן אפשרויות הטיפול הטבעי

הרפואה הטבעית מציעה לנו שיטות שונות על מנת להתמודד עם התסמינים של גיל המעבר. למשל ישנו שימוש נרחב בתזונה. ישנם מזונות שונים אשר יכולים לספק לנו אסטרוגנים מהצומח אשר יכולים לפצות על ירידת האסטרוגנים בגוף בצורה בטוחה ומתונה. המזונות שניתן לשלב בתפריט עשויים לכלול סויה, פטרוזיליה, סלרי, אגוזים, פשתן ועוד. לצד הימנעות מסוכרים, אלכוהול, קפאין, מזון חריף ושמירה כללית על תזונה בריאה ומאוזנת.

שימוש בצמחי מרפא - ישנם צמחי מרפא רבים אשר יכולים לתת מענה לתסמינים שונים. למשל חליטות תה מסוימות יכולות לסייע להתמודד עם גלי חום. צמחים אחרים יכולים לסייע במצבי עייפות, דיכאון, חשק מיני ועוד. הרופאים הנטורופתים יודעים להתאים את צמחי המרפא המתאימים לכל מקרה.

תוספי תזונה - במסגרת השיטות האלטרנטיבות להתמודד עם תסמינים של גיל המעבר, ניתן גם לעשות שימוש בתוספי תזונה מסוימים כמו בורון המסייע להתמודד עם התכווצויות השרירים וכאבי הרגליים, וויטמין T המקל על גלי החום ועוד.

דיקור סיני - הרפואה הסינית מציעה שיטות טיפול שונות להתמודדות עם תופעות גיל המעבר; דיקור סיני הוא אחת מהשיטות, ובמקרים מסוימים הוא משולב עם עוד טיפולים טבעיים. הרפואה הסינית מתייחסת אל הצד האנרגטי של השינויים ההורמונליים ומתמקדת ביצירת איזון אנרגטי. הטיפול בעזרת דיקור סיני מצליח להשיג שיפור ניכר בסימפטומים רבים הכוללים הזעת לילה, הפרעות שינה וכאבים שונים. היתרון של דיקור סיני, כמו גם יתר השיטות הטבעיות, הוא שאין להן תופעות לוואי והן יכולות להשתלב לצד טיפולים קונבנציונליים אחרים.

למעלה